Fizyka kwantowa i dowody na istnienie życia pozagrobowego

Większość naukowców prawdopodobnie twierdzi, że pojęcie życia pozagrobowego jest albo nonsensem, albo przynajmniej jest nie do udowodnienia.
Jeszcze jeden ekspert twierdzi, że posiada dowody potwierdzające istnienie życia pozagrobowego – a znajdują się one w fizyce kwantowej. Profesor Robert Lanza twierdzi teoria biocentryzmu naucza, że ​​śmierć, jest iluzją stworzoną przez naszą świadomość.
Uważa on, że nasza świadomość tworzy Wszechświat, a nie na odwrót, a gdy przyjmiemy, że przestrzeń i czas są „narzędziami naszych umysłach”, śmierć nie może istnieć w prawdziwym znaczeniu tego słowa.

Profesor Robert Lanza’S, na zdjęciu, teoria wyjaśnia, w swojej książce Biocentryzm,
jak życie i świadomość stają się kluczem do zrozumienia prawdziwej natury Wszechświata.

„Sądzimy, że życie jest tylko aktywność węgla i mieszankę cząsteczek – żyjemy na chwilę, a potem gnijemy w ziemi,” napisał naukowiec na swojej stronie internetowej.
Robert Lanza z Wake Forest University School of Medicine w Karolinie Północnej, kontynuuje swój wywód i stwierdza, że jako ludzie jesteśmy przekonani do śmierci, ponieważ „uczono nas, że umrzemy”, lub dokładniej, nasza świadomość łączy życie z organami a wiemy, że organy i całe ciało umrze.

Jego teoria biocentryzmu wyjaśnia się jednak, że śmierć nie może być tak ostateczna, jak myślimy, że jest. Jeśli założyć, że życie i biologia są kluczowe dla rzeczywistości i że życie tworzy wszechświat, a nie na odwrót, to świadomość danej osoby determinuje kształt i wielkość obiektów we Wszechświecie.
Lanza wykorzystuje przykładowy sposób postrzegamy świat wokół nas. Osoba widzi błękitne niebo, i dowiaduje się, że kolor, który widzi jest niebieski, ale komórki w mózgu człowieka może być tak zmienione, że niebo może mu się wydawać zielone albo czerwone.

„Konkluzja: To co widzisz nie może istnieć bez świadomości”, wyjaśnia Lanza. „Nasza świadomość jest sensem świata.:
Patrząc na wszechświat z punktu widzenia biocentryzmu, dochodzimy do wniosku, że również przestrzeń i czas nie zachowują się w sztywny sposób, to nasza świadomość mówi nam że tak jest. Podsumowując, przestrzeń i czas są „po prostu narzędziami” naszego umysłu. Jeśli przyjmiemy taką teorię, że czas i przestrzeń to tylko nasze konstrukcje umysłowe, to śmierć i idea nieśmiertelności istnieją w świecie bez granic przestrzennych
W podobny sposób niektórzy fizycy teoretycy wierzą, że istnieje nieskończona liczba wszechświatów a w nich  wiele różnych ludzi i sytuacji, odbywających się równocześnie.

Single_&_double_slit_experiment

Lanza przytacza słynny eksperyment z dwiema szczelinami, w którym naukowcy obserwują cząstki przechodzące przez dwie szczeliny, cząstka zachowuje się jak pocisk i przechodzi przez dokładnie jedną ze szczelin. Jednak jeśli dana osoba nie ogląda cząstki, to zachowuje się jak fala, co oznacza, że może przejść przez obie szczeliny jednocześnie.
Pokazuje to, że masa i energia mogą wykazać właściwości  fal lub  cząstek, a zależy to jedynie od percepcji i świadomości człowieka.