Zagadka śmierci A. Hitlera rozwiązana?

Mamy kolejne złe wiadomości dla fanów teorii spiskowych a przynajmniej jednej z nich. Mowa o pojawiających się tu i ówdzie przypuszczeniach, że największy zbrodniarz w historii ludzkości, Adolf Hitler przeżył kapitulację Niemiec i uciekł do jednego z krajów Ameryki Łacińskiej. Francuscy badacze, którzy mieli dostęp do przechowywanych w Moskwie fragmentów zębów dyktatora, stwierdzili, że Hitler definitywnie zmarł w 1945 r. w Berlinie, zażywając cyjanek i strzelając sobie w głowę z pistoletu.

Zęby są autentyczne, nie ma wątpliwości, nasze badania dowodzą, że Hitler zmarł w 1945 roku – powiedział profesor Philippe Charlier w AFP.

Możemy już odrzucić wszystkie teorie spiskowe na temat Hitlera, który wcale nie uciekł do Argentyny na łodzi podwodnej, nie znajduje się w ukrytej bazie na Antarktydzie ani po ciemnej stronie księżyca – powiedział Charlier.

Wyniki badań, w których Charlier brał udział wraz z czterema innymi naukowcami, opublikowano w czasopiśmie naukowym European Journal of Internal Medicine. Analiza złych zębów Hitlera i licznych protez wykazała obecność białych osadów kamienia nazębnego i brak śladów włókien mięśniowych – dyktator był wegetarianinem, powiedział Charlier.

W marcu i lipcu 2017 r. Tajne służby Rosji, FSB i rosyjskie archiwa państwowe, upoważniły zespół badaczy do zbadania kości dyktatora, po raz pierwszy od 1946 r.

Francuscy badacze mogli przyjrzeć się fragmentowi czaszki przedstawionemu jako pochodzący od Fuhrera, w którym znajdowała się dziura po lewej stronie – najprawdopodobniej spowodowana przejściem kuli.
Naukowcy nie byli upoważnieni do pobierania próbek z tego fragmentu. Jednak w obecnej postaci morfologia fragmentu była „całkowicie zgodna” z radiogramami czaszki Hitlera, wykonanymi na rok przed jego śmiercią.

Jeśli te badania potwierdzą ogólnie przyjętą opinię, że Hitler zmarł 30 kwietnia 1945 r. W berlińskim bunkrze ze swoją towarzyszką Ewą Braun, rzuca to nowe światło na dokładne przyczyny śmierci, powiedział Charlier.

Nie wiedzieliśmy, czy użył ampułki cyjanku, by się zabić, czy też przyczyną śmierci był to pocisk w głowie. Najprawdopodobniej oba te czynniki doprowadziły do śmierci- powiedział.
Na zębach nie wykryto żadnych śladów prochu, co wskazuje, że Hitler nie strzelał w usta a raczej w szyję lub czoło.
Odkryto też niebieskawe złogi widoczne na jego protezach zębów, które mogą wskazywać na reakcję chemiczną pomiędzy cyjankiem i metalem z protez. Hipoteza o zażyciu trucizny wydaje sie zatem też być potwierdzona.

 

 

Źródło: https://www.telegraph.co.uk/news/2018/05/19/hitler-definitely-died-1945-according-new-study-teeth/