Autonomiczna powietrzna taksówka zacznie przewozić pasażerów w Dubaju

Autonomiczna powietrzna taksówka zacznie przewozić pasażerów w Dubaju

Władze Dubaju są coraz bliżej stworzenia ogólnodostępnego systemu autonomicznych taksówek powietrznych. We współpracy z niemiecką firmą Volocopter, udało się zbudować dwumiejscowy autonomiczny statek powietrzny a nawet przeprowadzić test, na razie bez pasażerów. Kształtem powietrzna taksówka  przypomina helikopter, lata jednak jak dron i jak dron posiada napęd elektryczny.

W prace zaangażowany jest państwowy urząd d/s transportu publicznego RTA (Road and Transport Authority), który za 5 lat ma włączyć powietrzne taksówki do swojego systemu, który obejmuje już niemal wszystkie możliwe środki transportu publicznego: metro, nowoczesna kolej nadziemna, tramwaje, taksówki wodne i autobusy. Pozostało zatem już tylko włączyć w tę rozbudowaną sieć transport powietrzny.

W ciągu najbliższych pięciu lat mają być dokonywane testy, które upewnią władze, że powietrzna taksówka jest bezpieczna. Bezpieczeństwo ma w tym przypadku najwyższy priorytet. Taksówka posiada na przykład 9 niezależnych od siebie systemów baterii i spadochrony.

Pasażerowie będą mogli zamówić powietrzną taksówkę, śledzić jej trasę podczas przylotu oraz planować trasę za pomocą aplikacji na smartfonie. Dokładnie tak samo jak dzisiaj ma to miejsce w przypadku zamawiania zwykłych taksówek.

Dubaj nie przestaje fascynować. Po zatwierdzeniu planów zbudowania superszybkiej kolei Hyperloop, powstają kolejne. Jak dotąd wiele pomysłów zostało zrealizowanych. Miasto przyciąga turystów. W poprzednim roku odwiedziło go ponad 14 milionów ludzi złaknionych nie tylko luksusu, ale także chcących na własne oczy zobaczyć najbardziej futurystyczne miasto świata.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *